top of page

Візаце перш за все документ дозвільного характеру, який може представляти собою штамп, спеціальну марку, наклейку або голографічну вставку в паспортному документі. Віза оформлена уповноваженими державними органами конкретної держави являється дозволом на в’їзд особи на територію такої держави на зазначений у візі строк або на транзитний проїзд через її територію протягом відповідного строку.

“Шенген” (тип “C”) - гостьова, туристична, бізнес - віза, її називають ще й короткостроковою візою.

Вона видається, якщо людина в'їжджає на територію Шенгенської зони на термін менше 90 днів. Така віза має кілька видів:

  - Віза категорії С1 дозволяє перебувати на території Шенгену до 30 днів;

  - Візи категорій С2 і С3 дають право перебувати в зоні Шенгену до 90 днів протягом півроку і року відповідно;

  - Віза категорії С4 дозволяє перебувати в Шенгенській зоні також до 90 днів, але термін її дії варіюється від 1 року до 5 років.

Кожна категорія візи типу «С» може бути одноразовою, дворазовою або багаторазовою (MULTI) . 

“Національна” (тип “D”) – довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території країни що видала таку візу. Також така віза надає право транзитного проїзду по території інших країн Євросоюзу, та право перебувати у країнах шенген зони до 3 місяці на пів року.
Наявність візи ще не є абсолютною гарантією в’їзду до потрібної вам країни. За наявності у паспортно-візового органу або в органу імміграційного контролю підозри щодо неправдивості задекларованої мети подорожі, власникові візи може бути відмовлено у в’їзді до країни. Окрім наявності візи у паспорті, особа, що в’їжджає до конкретної країни, має виконати також ряд умов, серед яких може бути пред’явлення органам паспортного контролю запрошення, доказів засобів існування (дорожні чеки, готівка, письмова гарантія матеріального забезпечення на час перебування від сторони, що запрошує), медичний страховий поліс. Невиконання однієї з таких вимог може бути підставою відмови у в’їзді іноземця до потрібної країни.

bottom of page